Синдикални работници в стачка: Няма да търпим, няма да мълчим
Над 2500 работници и служители от Агенция за социално подпомагане в цялата страна, както и всички дирекции в София протестират под мотото "Няма да търпим, няма да мълчим", предаде репортер на "Фокус".
Исканията им са за увеличение на възнагражденията и справедливо заплащане. При неизпълнение на исканията са готови на ефективни стачни действия.
Те настояват за увеличение на заплатите с 30% и промяна на наредбата за определяне на възнагражденията.
По изчисление на синдиката, за да се изпълнят исканията им, са необходими около 40 милиона лева.
Очаквайте подробности.
Този браузър не поддържа видео елемента.