Шофьор даде хилядарка за паркиране до летището в София: Евала!

11516
6

"Добре дошли на летище "София" - мястото, където паркингът струва повече от самолетния билет. 1200 лева за 17 дни - явно колите тук спят в петзвезден хотел! Евала".

Това написа в социалната мрежа Фейсбук шофьор, който е използвал паркинга на столичния аеропорт тези от 3 до 21 февруари.

Припомняме, че от 9 февруари летище "София" (сега вече "Васил Левски") има нова организация за вход и престой на автомобилите пред Терминал 2. Целта на новата система за престой е трафикът да се облекчи, твърдят от летището.

При влизането на Терминал 2 има бариери, които са спуснати. Достъпът е безплатен, но само за първите 10 минути.

Регистрирането на номерата на колите става за секунди и след това преминават към летището. За шофьорите след бариерите опциите са две – престой на новата зона Kiss & Ride или да оставят колата си на платен паркинг. Там цените започват от 5 лв. на час.

Виж коментарите (6)
Още новини от Национални новини:
Спасителят на Сашко от Перник има нужда от нашата помощ
Гриша Ганчев: Ако давах пари, щях да си живея като Симеончо. Стан...
Над половината работещи пенсионери в България не могат да си позв...
Село с под 1000 души е два пъти по-голямо по площ от Пловдив
Откриха телата на двете издирвани деца в река Струма
Българите на море в Гърция могат да сравняват цените на 8 000 про...


Виж още: