Румънско агнешко без документи залива българския пазар

5576
4

Румънско агнешко без документи залива българския пазар дни преди Великден. За това алармира председателят на Асоциацията на млекопреработвателите в България Димитър Зоров, съобщава Дарик. Той дори обясни, че 200 лева на камион е комисионната, която трафикантите на месото плащат на митничарите, за да вкарат стоката у нас. Най-често в бусове се пренасят у нас живи агента, колят се в складове и се продават като български.

"Това не е някаква тема табу и тайна. Знаят го контролният орган. Ние сме ги информирали много пъти. Знаят го търговците по начина по който търсят цената и многократно им е казвано, че цена на българско агнешко не може по този начин да бъде формирана и няма как да се постигне. Агнешкото през последните 2 години на живо е паднало с около 20%. А разходите не са паднали. Преди 3 години се купуваше между 5,50 и 5,80 лв живото агнешко и горе-долу оставаше нещо за производителя. В момента се търси на 4,50, 4,20", добави още той.

Зоров изчисли, че не повече от 50% от агнешкото е българското, останалата част е внос от Румъния и дори Нова Зеландия.

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Иво Аръков проговори за онези 400 000 евро: В момента изплащам 4 ...
Радев: Съвсем скоро предстоят важни посещения
Разместване в Топ 6 на градовете у нас по население
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин
Днес е летен Никулден – какви са народните поверия
866 души у нас, 24 400 в Европа: Жегата вече убива по-бързо от пъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).