Родители с жалба до главния прокурор заради злоупотреби при кандидатстване за първи клас
Родители подадоха жалба до главния прокурор. Те подозират, че са извършвани масови злоупотреби при кандидатстването за първи клас. От тази година основният критерий за прием на първокласници е този по местоживеене. Оказва се обаче, че десетки деца, живеещи на метри от оградата на столичното 51-во училище, са останали извън първото класиране. Подозренията са, че много от родителите на приетите деца са променили адреса си непосредствено преди кандидатстването.
Според недоволните родители злоупотреби има и с документите, удостоверяващи месторабота в района на училището - критерий, който също носи много точки. Директорът на 51-во училище Александър Александров потвърди, че тази година има около 40 деца с адресна регистрация в района, направена преди няколко месеца.
Източник: Нова тв