Ресторантьорите с много важни въпроси към Борисов

5844
5

Молим да имаме написано черно на бяло при колко бройки ни отварят и при колко ни затварят, защото министър Костадин Ангелов ни беше обещал да бъдат отворени всички заведения при 120 на 100 000, а сега сме под 100 на 100 000. Това се посочва в отворено писмо на Сдружение на заведенията в България и Българска асоциация на заведенията до министър-председателя Бойко Борисов

Вижте пълния текст на писмото:

"Преди два дни в национален ефир Вие предложихте два варианта за отваряне на заведенията:

1. Отваряне на първи февруари до 22:30 ч., с опасността да бъдем пак затворени, ако се вдигнат случаите на заразяване с коронавирус,

или

2. Отваряне на 1 март на всички заведения и компенсации за м. февруари.

Ден по-късно здравният министър Ангелов се е срещнал с браншова организация, която представлява основно интересите на хотелиерите, като по техни думи той им е обяснил, че единственият вариант е дневните заведения да отворят на 1 март, а евентуално на 15 март това да направят и нощните. Това противоречи на предложените от Вас варианти и определено е в полза на браншова организация, която има повече интереси в хотелиерството, отколкото в сферата на заведенията. А и да не забравяме, че ресторантите в хотелите работят вече повече от месец!

На 27.01.2021 г. ние - Сдружение на заведенията в България и Българска асоциация на заведенията, организирахме митинг-концерт "Марш на Свободата", на който няколко хиляди работещи в заведенията мирно и културно заявиха категорично кой вариант са избрали! А именно - отваряне на 1 февруари! Отговорът за отваряне на 1 февруари Ви го дадоха не трима ръководители на браншова организация, а хиляди представители на бранша!

Използваме случая, за да зададем и един изключително важен въпрос към Вас:

Казвате, че при отваряне на 1 февруари рискуваме, ако се покачи броят на заразените, отново да бъдем затворени. Но при какъв брой на ден и при какъв процент нови случаи това ще се случи? Молим да имаме написано черно на бяло при колко бройки ни отварят и при колко ни затварят, защото министър Ангелов ни беше обещал да бъдат отворени всички заведения при 120 на 100 000, а сега сме под 100 на 100 000.

Както вече многократно показахме, ние сме разумни и отговорни хора, и искаме да работим законно, да спазваме обществения ред, както и всички нормативни документи.

С уважение: Браншовите организации на заведенията в България! Не на хотелиерите!"

Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Десетки сигнали за замърсени плажове по Българското Черноморие
Британско семейство: Ако някой ни беше казал, че ще оцелеем почти...
Промени в тарифите на "УниКредит", идват незабавни плащания в евр...
Експерт: Работодателите вече няма да могат да изискват информация...
Тир изхвърча от магистралата! Пловдивчанка: Нещата изглеждаха сер...
Прокуратурата не показа състрадание към Стоян Колев


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).