Разкриха ВиК "майстор" от Русе, измамил 11 души с 9 000 лева

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
13:16 / 20.07.2016
3877
На 11 юли тази година в участъка в квартал "Средна кула" при Първо РУ е получен сигнал от мъж, че за времето от месец юли 2015 година до месец юли тази година мъж, който се е представил за ВиК майстор, е измамил него и още няколко човека, чрез което ги е ощетил със солидна сума пари. 

По подадения сигнал в полицията е образувана преписка с оглед изясняване на извършено престъпление по чл. 209, ал.1 от НК. 

В хода на последвалите полицейски действия по изясняване на сигнала е станало ясно, че въпросният мъж, представил се за ВиК майстор, всъщност е обещал на хората, общо 11 човека, да създаде кооперация и да изгради ВиК инсталация за питейна вода във вилните им имоти, намиращи се в Русе, кв. "Долапите", местността "Марчова нива". 

Според заявеното от потърпевшите граждани общата сума, с която ги е измамил "майсторът", възлиза на около 9000 лева. 

В резултат на проведените оперативно-издирвателни действия от служителите от участъка в "Средна кула" е установен 54-годишният Б.А. от Русе като лицето, сочено за извършител на измамата. Работата по изясняването на случая продължава.


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
За какво да сме подготвени в периода на двойно обращение на левов...
Хората със заплати над досегашния праг от 3750 лв. получават по-н...
Григор Здравков за ареста на Мирослав Беляшки: Може би търгуваме ...
Мая Манолова: Двете най-големи търговски вериги в България имат г...
Журналист: В средата на 90-те много българи бяха ограбени, а куфа...
Предстои голяма промяна при сделките с имоти


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).