Работодателите поемат 70% от възнаграждението за първите три дни болничен

5414
2

Първите три дни от болничния ще се плащат на 70% от работодателя, а от четвъртия ден до края компенсациите ще бъдат поети от НОИ, които ще изплащат 80% от среднодневното трудово възнаграждение. За това се договориха синдикати и работодатели с правителството днес. Мярката ще влезе в сила, когато бъде гласувана в парламента и ще действа до края на 2010 година.

До момента работодателят плащаше обезщетението за първия ден на 100% и оттам поемаше НОИ с 80%. С промяната се очаква да се затегне контролът на източване на касата с фалшиви болнични листове.

На заседанието днес стана ясно, че откакто се заговори за промяна в начина на изплащане на обезщетенията, болничните са намалели чувствително.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: