Работодатели мамят с "изпитателен срок"

6751
16

Все по-често хората, натиснати от безработицата, склоняват да работят няколко месеца на изпитателен срок. Мениджърите ги лъжат, че така ще изпробват трудовите им качества. Почти масова практика става след втория месец да им намират различни кусури и ги изпращат по живо-по здраво, без да им платят стотинка. Тези случаи стават все по-чести, твърдят трудови посредници. Понеже хората нямат никакъв подписан договор, а дължимата сума е прекалено малка, те се отказват да си търсят правата в съда заради дългите срокове на производството и големите разходи по адвокати.

Пак сред обичайната практика е, когато работниците се осигуряват на минимална заплата, а остатъка получават под масата, при освобождаването им работодателят да си го спестява. В подобни случаи обикновено заплатата се забавя с няколко месеца и неплатената сума накрая набъбва солидно.



Източник: в. "Монитор"
Виж коментарите (16)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: