Прокуратурата в Пазарджик се самосезира за лукса на кмета Попов

6435
7

Окръжна прокуратура Пазарджик се е самосезирала след репортажа за имотите на кмета на общината Тодор Попов. Това съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.
Образувана е преписка, а не проверка, уточняват оттам. Преписката ще бъде разпределена на наблюдаващ прокурор. Той ще трябва да прецени дали да бъде започната проверка.

Той може да прецени и направо да образува наказателно производство, тъй като това е в неговите правомощия.

Чисто новото имение, което обитава кметът на Пазарджик Тодор Попов, е построено през 2014 г. в село Паталеница. От птичи поглед се вижда покрит басейн, голяма къща, фитнес зала, изкуствена река, шикозно озеленяване и още няколко постройки, включително парник.

Имотът, по оценка на експерти, струва 1,5 млн. лева, а заплатата на кмета е 2000 лева месечно.

Виж коментарите (7)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: