Проф. Мутафчийски: Дарението на бабата от Исперих е най-ценното!

7759

Безпрецедентната мобилизия в обществото на дарителската дейност беше специално отбелязана от председателя на Националния оперативен щаб проф. Венцислав Мутафчийски на брифинга на МС, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Ето какво каза той:

"Имаше мобилизация на обществото по отношение на дарителска дейност. Всеки реши, без да има призив, реши да дарява на отделни болници, след което се откри и сметка за дарения в Министерство на здравеопазването, където според мен е по-правилно да се дари, защото МЗ има общия поглед върху ситуацията в страната. Още при първоначалния ентусиазъм към болниците за първия удар се стекоха огромни средства. Над милион в някои болници. 

Особено трогателна е вчерашната история с бабата от Исперих, която дари пенсията си за болницата. 

Всъщност големината на даренията не се определят от размера, според мен. 

Това дарение на тази баба, според мен е най-ценното, което мога да чуя в цялата кампания. 

Но така или иначе, има безпрецедентна мобилизация в обществото. Безпрецедентна! Което значи, че обществото е мобилизирано и мотивирано да се справи с това, което в момента е ситуацията и което евентуално ни предстои".



Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Агробизнесменът, който ликвидира своите ябълкови градини: Очаквай...
Идва голяма жега
Моторист загина при зловещ инцидент
Движението в тунела на магистрала "Тракия" е парализирано
Спад на цените на цели 26%: Ето кои храни поевтиняват и кога ще г...
Емблематично българско градче е преобразено


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).