Проф. Кантарджиев: Българите много обичаме да си усложняваме нещата и да създаваме проблеми

25817

Лятото е сезонът е на ентеровирусите, които са краткотрайни, но все пак причиняват дискомфорт, особено по време на почивка. Проф. Тодор Кантарджиев обясни пред NOVA, че хигиената е основна превенция за вирусите по принцип. За лятото той препоръча използването на кърпички с хлор-хексидин, които противодействат именно на развитието на ентеровируси. 

"Българите много обичаме да си усложняваме нещата и да създаваме проблеми, които сами решаваме", коментира специалистът.

Кантарджиев отново припомни, че антибиотик за вирусни инфекции не се прилага, а само и единствено за бактериални. Професорът подчерта, че антибиотикът е най-доброто лекарство измислено от човека и благодарение на него човечеството достига вече 7 милиарда. Той отбеляза, че за децата има безплатен един антибиотик в две дозировки, който е много ефикасен срещу скарлатина и стрептококови инфекции.

Сред съветите на проф. Кантарджиев са и да не се подлага лекарската компетенция на съмнения с "прочетено в Google" и да се внимава с уличната храна като отново трябва да се следи за хигиената и бутилираните сососве, оставени на топло.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Президентът Йотова: 24 май не е носталгия, а бъдеще
Кола призрак се появи на магистрала "Тракия" от нищото
МВР с мощна спецоперация, провериха над 15 хиляди автомобила за д...
Ден на траур в Благоевград след фатален инцидент с непълнолетни
Думите на победителя в "Хелс Китчън" за 24 май, с които спечели с...
Иван Демерджиев с ултиматум към полицията след трагедията в Благо...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).