Проф. Чуков: Това е безпрецедентен случай

14068
4

Девет души, сред които и едно дете, загинаха в Ливан след едновременното избухване на стотици пейджъри, използвани от членове на "Хизбула". Пострадали са общо 2800 души. От въоръжената групировка обвиниха Израел за безпрецедентната атака и се заканиха със "справедливо възмездие“. От страна на Израел все още няма официално изявление. Темата коментира арабистът проф. Владимир Чуков  пред NOVA NEWS.

"Това е безпрецедентен случай. За пръв път има такъв кибер пробив в "Хизбула“. Но комуникациите там винаги са били много слаба точка“, каза той. Чуков обясни, че пейджърите са раздадени на представители на елита на групировката.

Арабистът каза, че всяка честота на "Хизбула“, през която комуникират, е хакната от Израел.

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Излезе прогнозата за началото на юни
НИМХ: Едва 2 градуса са регистрирани в Южна България в 18:00 часа...
БДЖ подготвя промени в продажбата на билети след куриозен случай
Българка от Великобритания: Плашещо е, че цените в България вече ...
Истината за заплатите в България, която официалната статистика ни...
Имотите са надценени! Предупредиха за обрат на пазара


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).