Продължават да евакуират хора в село Каравелово

3538

Столични аварийни екипи продължават да евакуират хора в село Каравелово, съобщиха от пресцентъра на Столична община.  До момента 39 души от карловското село Каравелово са евакуирани и спасени от аварийните екипи на Столичната община. От вчера екипите на дирекция "Аварийна помощ и превенция“ са на терен по нареждане на кмета на София Йорданка Фандъкова.

С помощта на специализирана техника, както и две лодки аварийните екипи, ръководени от Красимир Димитров, евакуираха възрастни хора, майка с бебе, неподвижна жена. Тази сутрин са евакуирани 4 човека, между които 91-годишна жена.  С помощта на алпийски метод екипите на общината и водолази на ГД Пожарна безопасност и защита на населението провеждат спасителни операции. Доставена е и храна и вода на хората в населеното място. 

В Каравелово са разрушени мостовете от придошлата река, а улиците покрити с вода и тиня, на места са образувани ями, което затруднява изключително много придвижването.  Работата на терен продължава.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил
Двама мъже са между живота и смъртта след брутални сцени на наш п...
"Повел съм хора към мечта, а не към реалност": Ивелин Михайлов са...
Пак проблеми по АМ "Тракия" от София към Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).