Представиха първия български електромобил

4210
12

Първият български лекотоварен електромобил бе представен през седмицата в София. Той се задвижва от акумулаторни батерии и е много маневрен, предназначен е транспортиране на товари до 1 тон в градски условия.

Електромобилът може да бъде използван за зареждане на магазини и щандове, за транспортиране на инструменти и материали от хора извършващи различен вид услуги по места в големия град.

Времето за зареждане е около 12 часа, което предполага, че ако електромобилът е работил интензивно през деня, през нощта следва да бъде зареждан. С едно зареждане се изминават 50 км срещу стойността на 10 киловатчаса електроенергия.

Виж коментарите (12)
Още новини от Национални новини:
В 21:00 часа тази вечер у нас измериха едновременно 32 градуса и ...
У нас днес падна 44-годишен температурен рекорд
От полунощ тази вечер влиза в сила предупреждение за всичките 28 ...
Бивш здравен министър: На Слънчака е супер!
Българка показа касова бележка: Къде е евтинията в Гърция?
Лека кола скъса мантинелите на АМ "Тракия" и излетя в полето


Виж още: