Полицията разби хосписа на смъртта

18956
7

Дом на ужасите за възрастни хора, в които са били упоявани и връзвани за леглата, беше разбит от полицията и прокуратурата. Хосписът на смъртта, както вече е известен той в град Елин Пелин, бил разбит в понеделник, потвърди и кметът Ивайло Симеонов.

Арестувани са шефката на дома д-р Йорданка Неферова, съдружникът й Димитър Иванов и полицай от столичното 9-о РПУ, който им помагал, като правел справки за възрастните хора дали имат живи роднини, обясняват от МВР.

Разследването е под наблюдението на звено "Антикорупция" към Софийската градска прокуратура. Разследващите смятат, че възрастните хора са били упоявани, за да им се вземат имотите и спестяванията.

От 2016 г. до момента там са починали 9 души.



Източник: в. "Телеграф"
Виж коментарите (7)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: