Полицаите се жалват с билборд на английски за ниските заплати

8911
19

Делегациите, които идват у нас за европредседателството, ще бъдат посрещани от специален билборд, поставен от Синдикалната федерация на служителите в МВР. На него на английски е обяснено, че служителите на МВР в България взимат по-ниски заплати от колегите си в Европа и че основното заплащане е равностойност на 340 евро. 
Билбордът е поставен на много ключово място - на булевард "Евлоги и Христо Георгиеви", в посока НДК, където всъщност се очаква да бъдат всички основни събития. На 11-и, когато в София ще бъде даден официален старт на председателството, полицаите обявиха, че излизат на протест. В същия ден се очаква и протест "за" и "против" изграждането на втори кабинков лифт над Банско.



Източник: Нова тв
Виж коментарите (19)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: