Плашат англичани с холера в България

4425
2

Чешмяната вода в България не е годна за пиене, пише "Дейли мейл". Британският таблоид посочва, че английските граждани, които пътуват, трябва да избягват употребата на водата у нас и други държави, защото била опасна и хората можело да се разболеят от всичко - от диария и хепатит "А", до коремен тиф и холера. 
Според авторите на гида, дори една глътка може да застраши здравето на хората.
Изданието съветва англичаните да си купуват само бутилирана вода и цитира графика на Сitybase, на която са обозначени местата с годна за пиене живителната течност.
Заедно с България в негативната класация се нареждат и Албания, Азербайджан, Армения, Беларус, Босна и Херцеговина, Естония, Грузия, Казахстан, Кипър, Косово, Литва, Молдова, Румъния, Русия, Словакия, Сърбия, Турция, Украйна, Унгария, Хърватия и Черна гора.
Водата от чешмите в Австрия, Андора, Белгия, Ватикана, Великобритания, Гибралтар, Гърция, Дания, Исландия, Испания, Латвия, Лихтенщайн, Люксембург, Македония, Малта, Монако, Норвегия, Полша, Португалия, Сан Марино, Словения, Холандия, Финландия, Франция, Чехия, Швейцария и Швеция от своя страна е годна за пряка консумация, пише "Дейли мейл".



Източник: в. Труд
Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: