Пчеларите с най-висок ръст на доходите

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
10:44 / 28.09.2011
2417
Най-висок ръст на минималния осигурителен праг за 2012 г. се оказа, че е договорен за пчеларите. От догодина те ще се осигуряват върху сума, която е с 20,3% по-висока от тазгодишната. Вчера трябваше да бъде последното заседание на работната група по договаряне на праговете между работодатели и синдикати. Налага се обаче да се проведе още една сбирка на 3 октомври, за да се реши какво да се прави в дейностите, в които партньорите не съумяха да се спогодят. Общо до момента са подписани 45 споразумения. В някои от дейностите обаче всички единодушно признаха, че кризата ги е засегнала сериозно и трябва да се запази миналогодишното ниво, т.е. ръстът да е нулев. Такова е положението във ВиК сектора, в печатарството, в строителството на сгради и пътища. Дори при недвижимите имоти няма да има ръст заради свиването на пазара. В повечето сектори обаче все пак средното увеличение ще е около 5%.

През 2010 г. съгласие беше постигнато в 29 сектора, а средната индексация беше 5,6%. Тогава социалният министър Тотю Младенов разпростря споразуменията и върху няколко отрасъла, в които не бяха постигнати договорки. Едно от тях по-късно падна в съда като незаконно. Сега бизнесът предлага в подобни случаи нивото да остава 0, т.е. от предходната година. Ако се използва средният процент, той ще се определя освен от подписаните споразумения и от сметките на НОИ, които да покажат по колко служители стоят зад всяко от тях.

Източник: в. "Монитор"


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
НАП с уточнения за електронната трудова книжка
Хотелиер: Ще разчитаме на стари пазари от соца. Тотално загубихме...
На първо четене: Либерализацията на пазара на тока за бита се отл...
Колко дни отпуск ни се полагат според месеца, в който решим да ги...
Пчелар: Един буркан мед трябва да струва над 20 лева
Йордан Ибришимов: Не може цяла Европа да харчи милиарди за такъв ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).