Отпускат още 100 милиона лева за заплатите на полицаите

5928
2

Премиерът Бойко Борисов е обещал да бъдат отпуснати още 100 милиона лева допълнително от МС за увеличение на заплатите в МВР. Това стана ясно след срещата на синдикатите в системата и премиера Бойко Борисов. Протести днес ще има, обяви председателят на СФС на МВР Валентин Попов. Той обаче уточни, че утре ще свика заседание на Управителния съвет на синдиката, за да се обсъди дали в тази ситуация протестите да продължат. 
Зам.-министърът на вътрешните работи Красимир Ципов каза, че премиерът е доволен от работата на МВР заради събираемостта на приходи в бюджета. Очаква се днес ръководството на Вътрешното министерство и синдикатите да проведат нова среща, за да обсъдят увеличението на заплатите и допълнително отпуснатите средства. Договорено е униформените да вземат повече пари и през 2019 г.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: