Откриха новата спортна зала на ПУ! Вижте я!

32309
33

В присъствието на премиера Бойко Борисов, министъра на спорта Свилен Нейков, кмета Иван Тотев, областния управител на града, ректора доц. Запрян Козлуджов, много гости и граждани днес бе открита новата спортна зала на Пловдивския университет, предаде репортер на Plovdiv24.bg
"Знаете, че някои искаха да откраднат този терен, но сега вече това няма как да стане, защото върху него има зала, така че и след нас това пак ще бъде зала. Съоръжението е много добре климатизирано и при тези жеги навън всички спортисти ще могат да провеждат тук състезанията си. 
За хората, които имат късичка памет, ще припомня, че преди ГЕРБ да дойде на власт, Пловдив нямаше нито една спортна зала, а сега вече има такава и хората са доволни.
Залата струва около 3 милиона лева. Тя е типов проект, който да послужи за пример на останалите кметове. За подобни зали те искат по 6 милиона, докато тази излезе наполовина", заяви Борисов при откриването на спортния обект.
"По времето на бившия военен министър Николай Цонев този терен бе обявен на търг, но с всеобщите усилия на Университета, правителството и много млади хора търгът бе спрян, а земята върната като публично-държавна собственост, благодарение на което сега имаме това бижу", обясни от своя страна ректорът на ПУ доц. Запрян Козлуджов.

Залата е изградена върху собствен терен от 17 617 кв. м. Първият етап на проекта обхващаше изграждането на спортното съоръжение. Сградата е на 2 етажа със застроена площ от 3 120 кв. м. и обща разгърната площ от 4 150 км. м.

На прилежащия терен ще бъдат изградени футболно игрище, игрища за волейбол, баскетбол, хандбал и други. Следващите етапи предполагат строителство на нов учебен корпус и общежития.

Виж коментарите (33)
Още новини от Национални новини:
Отпреди 20 минути предупреждение е в сила за всичките 28 области ...
Към 21:00 часа днес: Парник в почти цяла България
Карта на местата за изчакване на тежкотоварни МПС над 20 т при до...
226 000 лева е струвала охраната на Делян Пеевски
ПТП с жертва в Котленския проход
Един е пострадал на АМ "Тракия" при удар между две коли и камион


Виж още: