Откриха 7 мъртви делфинчета край Ахелой, още 3 - край Созопол

3430
3

Телата на 7 малки делфинчета, изхвърлени от морето между Ахелой и Поморие, са прибрали екоинспекторите през последното денонощие, съобщава "24 часа".

От РИОСВ отричат да са установили умишлено причинени рани, както и разфасоване.

Заради зачестилите сигнали за мъртви делфини шефът на екоинспекцията Тонка Атанасова ще разпореди проверка в първия работен ден от седмицата.

Междувременно репортер на "24 часа" видя, че морето е изхвърлило три малки делфина и на т.нар. шофьорски плаж край Созопол.

Две са възможните причини за смъртта на черноморските обитатели - заплитане в рибарските мрежи или някакво заболяване, коментират по крайбрежието.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: