Областният на Габрово обмисля да съди Корнелия Нинова

2808
2

Областният управител на Габрово Кристина Сидорова възнамерява да търси съдебна отговорност от лидера на БСП Корнелия Нинова. Причината - са вчерашните обвинения към областните управители на Габрово и Сливен, че на изборите са работили срещу БСП, "някои от тях за "Левицата".

Нинова имала и доказателства за това.

Днес областният управител на Габрово Кристина Сидорова отрече да е помагала на една или друга политическа сила и поясни, че е работила за добрата организация на вота единствено според правомощията на областния управител.

Сидорова нарече твърденията на Нинова "клеветнически", предават от news.bg.

"Обмислям да предприема съдебен иск и в съдебна зала тя да докаже това, което вчера каза за натиск върху държавни служители, за нарушения, които приписва на мен. В момента се съветвам с адвокати и вярвам, че справедливостта и истината ще възтържествуват и госпожа Нинова ще спре да лъже публично в национален ефир", каза пред БНР областният управител.

Кристина Сидорова е член на БСП от 18 години. Била е народен представител в 44-ото народно събрание, а преди това - общински съветник в Габрово. Тя е сред опозиционерите в партията и противник на политиката на Корнелия Нинова.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата
Почина музикант от наша легендарна група
Веригите "Мерканто", "РАЙ", "Бурлекс", BulMag и "Макао" се присъе...
Почина бащата на Красимир Балъков


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).