Нови линейки за Пловдив и още няколко града в страната

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
14:45 / 22.12.2020
3247
Ваксините като пристигнат в София, ще бъдат съхранявани в хладилника на Бул Био, първата пратка ще бъде символично количество. Искаме да покажем, че в Европа в един ден всички държави-членки ще направят ваксинация на различни категории от населението срещу коронавирус. Това заяви здравният министър проф. Костадин Ангелов.

Той връчи ключовете за 20 нови линейки на центровете за спешна медицинска помощ в Бургас, Варна, Велико Търново, Пловдив, Русе, Сливен и Стара Загора.

В 16 ч. отново събираме за генерална репетиция всички въвлечени в цялата логистика по ваксините. Не очакваме ваксините, ние се готвим за тях. В 16 ч. ще бъдат на съвещанието директорите на 6-те РЗИ заедно с директора на Бул Био, председателят на ваксинационния щаб, главният здравен инспектор.

В България като дойдат в Бул Био ще бъдат пренесени във фризерите на няколко РЗИ-та, ще разберем тепърва логистиката, уточни Ангелов.

Най-вероятно едновременно ще започне ваксинирането в три големи града. Пътуването на ваксините от Бул Био до хладилниците ще става чрез съоръжения. Днес ще проиграем логистиката. Нямаме притеснения, че можем да нарушим хладилната верига, тъй като изваждането на ваксината от минус 70 градуса до поставянето на пациентите може да се съхранява 5 дни в нормален хладилник. Около 9750 дози по първоначални данни ще пристигнат, те ще са необходими за ваксинирането на около 4 хиляди триста и няколко български граждани, каза Ангелов.

На 27 декември се очаква първият ваксиниран българин. Имам готовност да съм и аз първият ваксиниран българин, искам да покажа, че ваксината е безопасна, добави Ангелов. Ваксините се очакват на 25 или на 26-ти декември. Първо като дойдат ще бъдат в аптечния склад на Бул Био, след това отиват по РЗИ-тата, каза още министърът.

Днес ще бъде подписана заповед до края на деня и антигенните тестове най-вероятно днес ще бъдат приравнени към PCR.

Всички дейности, които са по проекта за модернизация на спешна помощ ще се изпълнят в срок, в началото на 2021 ще започнем и строителството, което е част от този голям проект, каза още министър Ангелов.

Виж коментарите (0)

Още по темата (17214):
22.04.2025 Днес става на 56: Била е секретарка и продавачка на лекарства и коли
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
Още новини от Национални новини:
Пламен Павлов: Този ден трябва да бъде официален празник в Българ...
Близо 700 военни ще преминат през парада на 6 май, техника няма д...
Енергийният министър: От 1 юли ще има нов начин за определяне на ...
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
Арестуваха Пешо Калашника в "Студентски град"
Един от най-добрите ни криминалисти за убийството на Маги: Нещо д...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).