Николай Попов: Това е тотален провал на банковата система

9574
6

Българските банки отчетоха печалба над 4 млрд. лева за 2025 г. Това се нарича свръхпечалба. Това написа във социалните мрежи бащата на загиналата край Теглиш Сияна Николай Попов. 

Публикуваме думите му без редакторска намеса: 

И тя се случва на фона на:

– все по-голям политически натиск за ограничаване на плащанията в брой

– двойни и тройни банкови такси за елементарни държавни плащания

– хиляди раздадени кредити, които помпат инфлацията

– изключително труден достъп до финансиране за реалния бизнес

Цялата тази печалба е от нашите пари.

Банките събират вземанията си през съда само със счетоводни извлечения.

Примерите за тяхната привилегирована дейност са стотици.

В същото време голяма част от печалбата изтича в чужбина – Гърция, Италия, Белгия и други държави.

А тук се плаща смешен 10% данък печалба.

И вместо да се пипнат банките, родните управляващи посегнаха на доходите на гражданите. Дали банковото лоби не се отчита на политиците? Това им струваше и оставката....

Ако зависеше от мен – плоският данък за банковите институции щеше да бъде премахнат. Колкото повече печелят – толкова повече да плащат. Така няма да има нужда да се пипат нашите данъци и социални осигуровки.

Лично аз в момента нямам достъп до банкирането си. В нито една банка.Профилактика заради Еврото. Това е тотален провал на банковата система.

Имаме най-скъпите банки и най-лошата услуга.

Според мен през 2026 г. е време да им бръкнем в джоба/касите/. Вие как мислите?

Виж коментарите (6)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: