Надпис "Смърт за гяурите" се появи на паметника на Бузлуджа
Надпис "Смърт за гяурите", изписан със спрей, се появи на Стената на безсмъртните до паметника на Хаджи Димитър на връх Бузлуджа.
Надписът е забелязан в петък, на следващия ден е почистен от служители на парк-музей "Шипка - Бузлуджа". Като недопустим вандалски акт определиха постъпката от музея.
Няма как да бъде установен извършителят, тъй като това е място, откъдето минават много хора. По думите на ръководството на музея, този паметник няма общо с никоя политическа формация и написаното няма обяснение, освен че напоследък много паметници в България бяха осквернени по подобен начин.