Надпис "Смърт за гяурите" се появи на паметника на Бузлуджа

7686
17

Надпис "Смърт за гяурите", изписан със спрей, се появи на Стената на безсмъртните до паметника на Хаджи Димитър на връх Бузлуджа.

Надписът е забелязан в петък, на следващия ден е почистен от служители на парк-музей "Шипка - Бузлуджа". Като недопустим вандалски акт определиха постъпката от музея.

Няма как да бъде установен извършителят, тъй като това е място, откъдето минават много хора. По думите на ръководството на музея, този паметник няма общо с никоя политическа формация и написаното няма обяснение, освен че напоследък много паметници в България бяха осквернени по подобен начин.

Виж коментарите (17)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: