Тази събота се разбра за фрапиращ сигнал за злоупотреба с генетичен материал. Става въпрос за Людмил Петровски, който разбира, че е баща, без да има идея как се е случило.
"Невероятна и драматична житейска история. Благодаря на г-н Петровски, че я разказа.
Тя е лична, но поставя много сериозни въпроси днес, когато медицината е толкова напреднала. Хората съхраняват стволови клетки, яйцеклетки, ембриони, сперматозоиди.
Г-н Петровски и съпругата му планират процедура за ин витро във Варна. Междувременно мъжът решава да съхрани сперматозоиди в столична болница.
Оставя материал за съхранение и в един момент се оказва, че е станал баща, дори е поканен на кръщенето на детето.
Майката е лекар в конкретната болница. Генетичният му материал е използван без негово разрешение", разказа в сутрешния блок на Нова ТВ журналистката Мариета Николаева.
"Покани ме на кръщене. Обадих й се, благодарих й за поканата, но я попитах като какъв да се появя. Каза, че като баща на детето.
Направих ДНК тест. Оказа се, че аз съм баща на 99,99996%, а тя на 0%.
Тя не е биологична майка на детето. Не ми обясни нищо. Каза, че детето си е нейно, било бутиково!", споделя Петровски.
В момента се водят спорове за родителските права.
Мъжът твърди, че не му дават да вижда детето. Поставен му е ултиматум – да живее с майката и детето.
От Изпълнителна агенция "Медицински надзор" заявиха, че при тях няма постъпил такъв сигнал.







Иван_Колев
на 13.04.2024 г.
ЕМИИИИ НА ПЕЧАЛИВШИТЕ .......... ЧЕСТИТО!
Илиян Н С
на 13.04.2024 г.
Едва ли има какво да се каже при Почтенноста Днес! Навсякъде и във Всичко! Медицински Надзор! - Чакай от умряла крава справедливост! Особено заради противозаконните нормативни документи ! Но от професор идиот Толкова! има една единственао отговорна персона за това! - Министъра на Министерство на З$дравеопазването! - Всеки един до сега!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!