Мъртвопиян шофьор блъсна и уби братовчедка си

9403
4

Вчера около 19.40 часа на кръстовището на карнобатските улици "Йордан Йовков" и "Места", л.а. "Мерцедес CLK", управляван от 27-годишния А.Д. от Карнобат /неправоспособен водач поради отнемане на шофьорската книжка на 09.06.т.г. за управление на МПС след употреба на алкохол/ по неустановени до момента причини блъска пешеходката - М.Д., 37-годишна от Карнобат, негова първа братовчедка.

А.Д. е тестван с дрегер за употреба на алкохол, като е констатирано, че шофирал с концентрация - 2.88 промила. Пострадалата М.Д. е откарана от екип на Центъра за спешна медицинска помощ, но по време на превоза медиците констатирали смъртта на жената. Тялото й е откарано за аутопсия в Катедра "Съдебна медицина" към МБАЛ - Бургас.

А.Д. е задържан за срок от 24 часа. Работата по случая продължава от служители на Районно управление - Карнобат.

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: