ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
Млякото по-евтино, кашкавалът по-скъп
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:40 / 31.07.2008Коментари (0)2186
©
Помощите за качествено мляко на фермерите ще започнат да се изплащат в понеделник. Това съобщиха от земеделското министерство. Фонд "Земеделие" предприема всички необходими мерки субсидията на млекопроизводителите за март да бъде разпределена до края на работния ден в сряда. Изплащането трябва да започне от 4 август, съобщиха подчинените на Валери Цветанов. Проверяват се всички възможности за подпомагане на земеделците, се казва още в съобщението.

Млякото поевтиня с близо 30 на сто през последните два месеца, алармират фермери. Вместо за 65 ст. с ДДС първокласната суровина се изкупува за 45 ст. от мандрите. Това съобщи зам.-председателят на Асоциацията на млекопроизводителите Пени Ботева. В същото време, вместо да падат заради евтиното мляко, цените на кашкавала и сиренето продължават да вървят нагоре, отбелязват фермерите. Според официалните статистики килограм кашкавал струва 8,95 лв. на едро и е поевтинял с 1,1 на сто. Проверка в магазините обаче показва, че кашкавал под 10,20 лв. не може да се намери. Цената не е падала за последната година, твърдят търговците. Сиренето също било поевтиняло с 1,9 на сто до 4,10 лв. на килограм. На тази цена в магазина обаче може да се намери само млечен продукт. Бялото саламурено сирене започва от 5 лв. на килограм.

Не искаме да се конфронтираме с млекопреработвателите, но ще настояваме за разговори с тях, за да установим каква е причината за разминаването, каза Ботева. Според нея при тези цени на млякото, сиренето и кашкавалът трябва да поевтинеят с поне 10 на сто.

Източник: в. "Стандарт"







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Днес става на 42
Днес става на 42
12:55 / 20.05.2025
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Конфликт Израел-Газа
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Матури 2025
Намериха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, разследват убийство
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: