Между 60 и 70 млн. лева са похарчени по време на Великденските празници, коментира пред телевизия "Европа" председателят на Българската асоциация на хотелиерите и ресторантьорите. Най-предпочитани отново са били спа дестинациите и възстановителните центрове. Наблюдава се още ръст в културния туризъм.
Оправдаха се прогнозите за силни почивни дни за икономиката. Според предварителните данни 240 000 българи са посрещнали Великден извън дома си, над 100 хиляди са били и чужденците. Така туристите са похарчили между 60 и 70 млн. лв.
Според Рагин България трябва да наблегне на развитието на културния и историческия туризъм - именно тези места привличат много чуждестранни туристи.
Предварителните очаквания за предстоящите почивни дни по Гергьовден са отново спа дестинациите да бъдат най-посетени не само от българи, но и от туристи от близките държави.








jore
на 22.04.2014 г.
сензационна новина, всеки Българин поне по 10 лева е изхарчил за 3 дена йедене и пийнье!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!