МВР се похвали със спад на престъпленията с 23%

4139
5

Служебният министър на вътрешните работи Пламен Узунов отчете пред журналисти, че престъпленията в страната са намалели средно с 23% през мандата на служебното правителство. Най-много са спаднали автокражбите - с 30% спрямо първото тримесечие на миналата година, заяви Узунов.

МВР регистрира ръст на сигналите, досъдебните производства и задържаните за нарушения по време на изборите, като най-много те са били в Плевен, където обаче е отчетен и най-добър резултат.

Министърът посочи още, че през последните дни е завишено полицейското присъствие около метростанциите и гарите заради атентата в Санкт Петербург.



Източник: bTV
Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: