След 13:30 часа очакваме на аерогара Пловдив да започне да пристига техника от ЕС. Ще пристигнат по един хеликоптер от Франция, Унгария, Чехия и Словакия и два самолета от Швеция. Това заяви зам.-министърът на вътрешните работи Тони Тодоров на брифинг пред Министерството на вътрешните работи.
Той обясни, че ситуацията е много динамична. От летщето в Пловдив е създаден щаб и координационен център и техниката ще се насочва към различни части на страната в зависимост от ситуацията.
"Следим непрекъснато метеорологичните прогнози. Те не са оптимистини. В днешния ден отново престоят високи температури и на места вятърът ще достига висока скорост, което е неблагоприятно", предупреди Тодоров.
"Искам да благодаря на всички партньори от ЕС, които се отзоваха на нашите молби", каза зам.-министърът.







Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!