Конфискуваха в полза на държавата забатачените тролеи-внос за Пловдив

13392
30

28-те тролейбуса, част от изпълнението на приватизационния договор на мажоритарния собственик на "Градски транспорт" Ангел Батаклиев, които от месеци отлежават на митницата в Бургас, са конфискувани в полза на държавата, научи Plovdiv24.bg. Информацията ни беше потвърдена и от пресаташето на митницата Катя Иванова, която обясни, че решението е взето, но фактологията по случая все още се систематизира.

След неколкократни подканяния и удължаване на сроковете, държавните такси все още не са изплатени и затова се е пристъпило към принудителното им одържавяване.

Батаклиев обясни, че още не е получил официален документ за това, но на спешна среща с юристите на фирмата ще обсъдят по-нататъшните си действия. Той отново подчерта категорично, че е изпълнил своята част от сделката и е завел дело срещу фирмата вносител "Си импекс", поради което още от зимата тролейбусите са под съдебна възбрана.

Управителят на вносителя Мирослав Беляшки сподели пред нашия репортер, че също не е запознат с развитието по казуса, но никак не е изненадан, дори прогнозира за точно такъв развой на събитията от трибуната на Plovdiv24.bg.

Председателят на Надзорния съвет на ПОАП Тодор Кръстев обяви, че има частично неизпълнение на приватизационния договор, поради което Батаклиев ще понесе съответните санкции. Предстои свикване на съвета, на което ще се реши точно какви да са те.

Виж коментарите (30)
Още новини от Национални новини:
Идва интересна седмица: Температурите скачат, но после обрат
Депутат "изригна" пред известна водеща на БНТ срещу правителствот...
Българка: Кракът ми няма да стъпи повече там! Ако плащаш в евро, ...
Има ли шофьори, които смятат, че синият автомобил е с предимство?...
Актьор: Тревожи ме, че продуцент на "Комиците" стана министър на ...
Министър Абровски край Пловдив: Ще се стремим да направим земедел...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).