Войната на тирове по пътищата няма да бъде толерирана повече, ако трябва ще засилим и законовите правомощия на автомобилна администрация, но ако продължат подобни случаи ще се стигне и до отнемане на лицензи на фирми, заяви вицепремиерът и министър на транспорта
Гроздан Караджов във Велико Търново по повод проверката на фирмата, собственик на камиона, помел бензиностанция край Радомирци вчера.
"Моментната скорост, съгласно данните от ТОЛ управлението в Телиш, е била 86,4км/ч, при разрешени 70, средната скорост, в участъка на инцидента е 69км/ч, което е с 9 километра повече. Наблюдава се и неравномерно натоварване по оста ляво и дясно на камиона", каза още Караджов.
Той допълни, че шофьорът на камиона има 14 акта и 12 фиша за последните десет години.
Караджов обясни, че разпоредената тази сутрин проверка ще обхване дейността на фирмата, която е с над 470 автомобила, за период от един месец назад.