Иск на КПКОНПИ за над 2 млн. лева влезе в сила  

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
13:50 / 22.03.2023
1703
Иск на КПКОНПИ за над 2 млн. лева влезе в сила, информира Комисията.

След внесен иск от КПКОНПИ срещу Румен К.Р. в полза на държавата е отнето имущество в размер на 2 204 050 лв. Решението на Окръжен съд – Силистра е влязло в сила. 

Румен К.Р. е привлечен като обвиняем от прокуратурата за данъчни престъпления, което е послужило за започване на проверка от Комисията. В хода на проверката не е установен законен източник на доходи, който да обоснове придобиването на 393 налични МПС на стойност 1 788 000 лв. Отнета е и сумата от продажби на 118 бр. МПС на стойност 416 050 лв. След внасянето на иска в Окръжен съд – Силистра са проведени две съдебни заседания и са приети заключенията на 2 съдебни експертизи. 

Румен К.Р. е осъден да заплати и разноските по делото.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Верижна катастрофа на АМ "Тракия", задръстването е неизбежно
Иван Иванов: Ремонт на отсечката, на която загина Сияна, ще има, ...
Божанов за предложения референдум: Това е една от многото заблуди...
"Демократична България": Парламентът да излезе с твърда позиция з...
Пасища на цената на златото: Съществуването на малките фермери е ...
Трябва ли да внимаваме с ягодите, които купуваме?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).