Христо Иванов: Демокрацията е разговор между несъгласни

2280
3

Демокрацията е разговор между несъгласни. Вотът на гражданите ни казва, за пореден път, че ще се наложи да се научим да водим този разговор. Това написа във Facebook съпредседателят на коалиция "Продължаваме промяната-Демократична България“ Христо Иванов.

"Фокус“ публикува пълния текст на публикацията му:

"Благодаря на всички, които днес дадоха гласа си и не оставиха съдбата на България в ръцете на безразличието. На всички, които преодоляха умората от поредицата избори и гласуваха с гласа на надеждата си за България.

Специална благодарност за сънародниците ни извън страната, които организираха секции, пътуваха, редиха се на опашки и отделиха от времето си, за да бъдат близо до България и да участват в определянето на нейните съдбини в един обективно труден и за нас тук, и за цяла Европа момент.

Благодаря за цялата енергия и отдаденост на нашите кандидати и подкрепящите ги местни организации, много от които на практика не са излизали от кампаниен режим през последните две години.

Благодаря на партньорите ни от “Продължаваме промяната", ДСБ и Зелено движение за усилието да обединим силите си и специално за старанието, което всички в голямата коалиция положихме, да водим една позитивна кампания, без да влизаме в атаки към опонентите си. Радвам се, че показахме как можем да работим в единодействие, като екип, и можем да дадем на избирателите си алтернативата, от която имат нужда. Доказахме, че можем да бъдем пътят към решението, а не част от проблема.

Не мога да не спомена и всички, благодарение на които платформата “Ти броиш" работи и за пореден път пази гласовете на всички българи от изборни измами и манипулации: нашите представители в секционните избирателни комисии, нашите пазители на вота, нашите валидатори, нашия правен щит, оказващ съдействие при всеки подаден сигнал за нередност, но също и екипа програмисти и всички останали невидими, но безценни хора, без които платформата “Ти броиш" не би могла да функционира.

Огромно благодаря и на нашите дарители, които намериха смелостта, мотивацията и, разбира се, средствата, за да ни подкрепят в поредна кампания. Благодаря им за търпението да участват с подкрепата си в един труден, но безкрайно важен за страната ни политически процес, от който зависи и качеството на живот, и условията за правене на бизнес, и инвестиционният климат.

Благодаря на предизборния ни щаб с всички негови нива и разклонения и специално на екипа на “Да, България!", които са железни, за пореден път.

Резултатите от тези избори препотвърждават онова, което знаем от доста време - обществото ни е силно разделено и това е сериозен проблем. Освен проблем обаче, това е и възможност да започнем да съшиваме прокъсаната тъкан на това общество. Защото демокрацията е разговор между несъгласни. Вотът на гражданите ни казва, за пореден път, че ще се наложи да се научим да водим този разговор.“

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата
Почина музикант от наша легендарна група
Веригите "Мерканто", "РАЙ", "Бурлекс", BulMag и "Макао" се присъе...
Почина бащата на Красимир Балъков


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).