Хиляди българи посрещнаха будни първите юлски лъчи

2951

За поредна година хиляди българи не изневериха на традицията и посрещнаха будни първите юлски лъчи. Първият юлски изгрев - известен като Джулай морнинг по едноименната песен на Uriah Heep, се свързва с представата за пречистващото ново начало, любовта, надеждата и несекващото житейско търсене.

Джулая за мнозина у нас е "лятна религия" - има смисъл на бягство от града и от цивилизацията, на протест срещу собственото Аз и пълно освобождаване на личността от оковите на големия град. За някои обаче си остава просто повод за празник до зори с приятели.

Първите юлски лъчи завариха най-големите ентусиасти за Джулая на брега на Дунав - в Тутракан. Именно там се премести традиционният музикален фестивал, който досега се провеждаше в Камен бряг. Изгревът бе посрещнат със своеобразния химн "July Morning"в изпълнение на Джон Лоутън.

Рокаджийският купон продължи през цялата нощ в местността "Лодкостоянка", където пяха "Вход свободен" , Санеца ,"Ignore The Hate", "ПББ" и Васко Кръпката , "Elevate", "Торнадо" "Bloodrush", "Bad City", "Blood Sug", Metallica tribute by "Sanitarium Escape", John Lawton & Б.Т.Р.



Източник: в. "Стандарт"
Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: