Служителите на сектор "Компютърни престъпления и интелектуална собственост" при ГДБОП работили по сигнал, подаден от създателите на български филм в средата на миналата година за нарушено авторско право. В хода на разследването сигналът се потвърдил, антимафиотите установили адреса на торент-тракера, чрез който освен до този филм бил предоставян незаконен достъп до множество други филми, музика и софтуер без знанието и съгласието на правоносителите. Така на по-късен етап в оперативните действия се включили и служителите в регионалните звена на ГДБОП в София-област и Благоевград. Те установили собственика - В.В. /21 г./, който бил и администратор на торент-тракера.
На 20 март, при извършени претърсвания на адреси в гр. Етрополе и Благоевград, са локализирани и иззети три компютърни системи, чрез които се е администрирал сайтът и е прекратен достъпът до него, посредством който се е осигурявал достъп на потребителите на Интернет до огромен брой защитени обекти на авторското право.
Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл.172 а от НК.








4olkata
на 22.03.2012 г.
И как един торент тракер е нелегален, а друг легален, какво означава изобщо нелегален торент тракер...
Анонимен
на 22.03.2012 г.
Идиоти - досега все още няма присъди за торенти - не си четат законите и това е. Само глупави показни акции. Ама то читав IT специалист ще се хване ли да работи за държавата, особенно за ГДБОП :-) Пълен малоумник трябва да е... И некадърен също така :-)
Анонимен
на 22.03.2012 г.
Името?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!