Емил Дечев: Няма данни за външна намеса при случаите на Околчица и "Петрохан"

3688

Разследването на двата тежки инцидента в Стара планина, при хижа "Петрохан“ и под връх Околчица, продължава да се придържа към основната версия - липса на външна намеса. Това потвърди в ефира на БНТ служебният министър на вътрешните работи Емил Дечев.

Важен обрат в процесуално-следствените действия е откриването на четвърта гилза в района на хижа "Петрохан“. Тя е намерена по време на пореден оглед на терена, улеснен от започналото топене на снеговете.

"Тази находка е изключително важна, защото досега се твърдеше за четири произведени изстрела, а бяха открити само три гилзи. Това несъответствие внасяше съмнение и недоверие в официалната версия“, подчерта министър Дечев.

Гилзата е изпратена за експертиза в Националния институт по криминалистика (НИК), като се очаква заключението да потвърди дали е изстреляна от същото оръжие. Към момента районът около хижата остава отцепен, повече от два месеца и половина след откриването на телата.

Случаят, който започна на 2 февруари, когато бяха намерени застреляни Ивайло Иванов-Ивей, Дечо Василев и Пламен Статев. На 8 февруари в кемпер бяха открити телата на Ивайло Калушев, Николай Златков и Александър Макулев.

Според разследващите, доказателствата до момента сочат към трагичен сценарий без участието на трети лица. Официалната теза е, че тримата мъже в хижа "Петрохан“ са сложили край на живота си. Що се отнася до инцидента под Околчица, основната версия гласи, че Ивайло Калушев е застрелял двамата си млади спътници, след което се е самоубил.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Любомир Каримански: Нужни са по-смели мерки в разходната част на ...
Тежък инцидент на плаж "Ахелой", един е в болница
Драматична ситуация във въздушното пространство на България
ГЕРБ ще съди Иван Демерджиев
Ростар БГ: Вече 20 г. маслото "Краварката" е пример за тази после...
Раят за туристите: "Най-скучният плаж" впечатлява с кристално чис...


Виж още: