Електронни дневници ще има във всички училища и детски градини

5595
1

Електронни дневници ще има във всяко училище и детска градина в страната. Това трябва да се случи до две години.

Първоначално дневникът ще има два варианта- на хартия и компютър.

До 2020 г. обаче трябва да сме забравили за традиционното оформяне с химикалка на срочните оценки.

Идеята на образователно министерство е да се създаде национална електронна система за всички училища.

В нея профили ще имат учители, директори, ученици.

Родителите в реално време ще могат да следят успеха на децата си и поведението им в училище.

Вместо "забележки" ще има нова графа "отзиви и информация".

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: