Дъжд, гръмотевици и градушки на много места утре

3039

През нощта на места в Западна България ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Над останалата част от страната ще бъде предимно ясно.

Утре въздушната маса над страната ще бъде силно неустойчива. Слънчеви часове ще има преди обяд, главно над Централна и Източна България. Над западните райони още от сутринта, а над останалата част от страната около и след пладне ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност и на много места ще паднат краткотрайни, в отделни райони интензивни валежи, придружени от гръмотевици. Очакваме и градушки. Вятърът ще е слаб, в западната част от страната от северозапад, а в източната - от югоизток, но по време на гръмотевичните бури рязко ще променя посоката и скоростта си. Максималните температури ще бъдат от 22-23° в западните райони до 30° на места в Източна България.

Атмосферното налягане е по-ниско от средното за май - слабо ще се понижи.

Над планините слънчеви часове ще има преди обяд. Около и след пладне ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност и на много места ще паднат валежи, придружени от гръмотевични бури. Максимална температура на височина 1200 метра около 17°, на 2000 метра - около 10°.

Над Черноморието ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но вероятността за валеж е много малка. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Максимални температури на въздуха: 20-23°. Температурата на морската вода е 19-21°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Министърът на отбраната на инспекция в авиобаза "Крумово"
Неудобства за шофьорите на АМ "Тракия" два дни
Ватиканът обвини ЕС в двойни стандарти за войните
България пак прави коли: Ora 5 ще се сглобява край Ловеч
Тежко ни тази седмица: Първо 40 градуса, а после едва 25
В 21:00 часа тази вечер у нас измериха едновременно 32 градуса и ...


Виж още: