Държавни служители си вдигнаха заплатите със задна дата, някои от тях ще взимат над 9 хил. лв. на месец

60512
4

Висшият съдебен съвет (ВСС) увеличи заплатите на магистратите и съдебните служители с 16%. Увеличението влиза в сила със задна дата от 1 март 2025 г. 

Със задна дата от 01.01.2025 г. пък се актуализират възнагражденията на младшите магистрати.

Основните възнаграждения на върховните съдии и прокурори и на следователите от Националната следствена служба стават 9079 лв. На апелативно ниво магистратите ще получават 7511 лв. Съдиите и прокурорите на окръжно ниво в столицата ще вземат 6716 лв., а възнаграждението на колегите им от останалите окръжни съдилища и прокуратури става 6210 лв.

Заплатите на магистратите от Софийския районен съд и от Софийската районна прокуратура ще бъдат 5454 лв., а на колегите им от страната - 4899 лв.

Освен това ВСС гласува и ръст на парите за ранг. За първи ранг магистратите ще получават 480 лв. вместо досегашните 410 лв., за втори - 660, а за трети - 740 лв., пише Lex.bg. Ръст има и за ранга на служителите. За първи ранг сумата става 430 лв., за втори ранг 340 лв., за трети 225 лв. за четвърти 160 лв. и за пети ранг 95 лева.

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...
Катастрофа с фатален край след маневра за изпреварване край Симит...
Почина доц. Алекси Попов
Икономист: В България спекулантът печели милиони за месеци, а нор...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).