Държавата плаща за бащи бегълци

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:55 / 12.03.2008
1101
Държавата взема под крилото си децата на разведени родители. Ако бащата отказва да плаща издръжка, хазната ще дава парите на майката. А след това ще си ги търси от родителя беглец. Това пише в проекта за нов Семеен кодекс, който в края на месеца кабинетът ще одобри, обясни депутатът от НДСВ Огнян Герджиков. Ако проектът мине и през парламента, ще паднат и долният, и горният праг за издръжката. Така съдът ще решава колко ще плаща виновният за развода родител за издръжка на детето си.

Създаването на специална агенция, в която да се регистрират двойките, живеещи на семейни начала, обсъждат управляващите. В спецзвеното ще се водят на отчет младите, които фактически живеят заедно, но не са подписали в гражданското. Другият вариант е двойките да обявяват това в общината, където е адресната им регистрация. Обявяването на фактически брак няма да е задължително, но ще дава права при евентуална раздяла и отглеждането на дете.

Разяснителна кампания за новия Семеен кодекс започват Огнян Герджиков и зам.-шефката на парламента Камелия Касабова. Те ще обиколят университетските центрове София, Благоевград, Варна, Бургас и Велико Търново.

Източник: в. "Стандарт"

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Верижна катастрофа на АМ "Тракия", задръстването е неизбежно
Иван Иванов: Ремонт на отсечката, на която загина Сияна, ще има, ...
Божанов за предложения референдум: Това е една от многото заблуди...
"Демократична България": Парламентът да излезе с твърда позиция з...
Пасища на цената на златото: Съществуването на малките фермери е ...
Трябва ли да внимаваме с ягодите, които купуваме?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).