Допълнителни екипи от "Фронтекс" идват у нас, за да пазят границата

3893
1

Започва 24-часово дежурство на българо-турската граница за ограничаване на нелегалната миграция. От днес в охраната на границата трябва да се включат първите допълнителни групи, поискани от страната ни от международните сили "Фронтекс".

Очаква се международната подкрепа да бъде от около 200 души, като мнозинството ще са от Полша.

Вчера стана ясно, че за денонощие на българо-турската граница са задържани шестима души, а 140 не са били допуснати да влязат у нас.

Освен гранична полиция, на място пази и жандармерията - едните на граничната бразда, а другите - по пътищата.

От снощи навсякъде в пограничните райони има и мобилни ГКПП-та. Проверяват се всички коли, хора и товари.



Източник: bTV
Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: