Докладът за фалита на КТБ влиза в парламента

6415

Докладът за фалита на Корпоративна търговска банка (КТБ) трябва днес да бъде внесен в секретната секция на парламента. В петък вечерта премиерът Бойко Борисов обяви, че има разрешение от компанията, изготвила доклада - "Аликс партнерс", докладът да бъде предоставен поне на депутатите.

Международната компания "Аликс Партнърс" беше наета през юни 2015 г. и ангажирана от синдиците на КТБ, за да проведе разследване и проследи активи на банката, с които тя се е разпоредила в нарушение на закона, на добрите банкови практики и да препоръча действия за възстановяването им.

Искането за оповестяване на данните доклада беше отправено в средата на февруари от финансовия министър Владислав Горанов.

"Вкараме ли го там, при този разнороден парламент всеки ще може да го прочете и да го разкаже", коментира Борисов по повод факта, че докладът ще е достъпен само за народните представители..

"Паралелно с това полагаме усилия да можем да ги качим и на сайта на финансовото министерство. Към този момент за това нямаме съгласие", уточни премиерът.

В края на миналата седмица от ДПС внесоха законови промени, които да разрешат разсекретяване на доклада за КТБ.

Той съобщи, че се полагат усилия докладът да получи пълна публичност и чрез сайта на Министерството на финансите. Според Борисов трима души от ръководството на БНБ, което е отговаряло за банковия надзор, трябва да понесат наказателна отговорност за фалита на банката.



Източник: bTV
Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Изхвърлена на 3 метра върху дърво: Прокуратурата разкри зловещи д...
Николай Василев: Проектобюджетът ни връща към Жан Виденов. Изхвър...
Автомобил се завъртя и се заби в мантинелата на магистрала "Траки...
На косъм: Пловдивски шофьор с брутална маневра
Бивш министър за "Баба Алино": Страшно много институции са си зат...
Обявиха за национално издирване 17-годишната Никол Русинова


Виж още: