Доц. Околийски от СЗО: Коронавирусът се завърна много сериозно в България

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (4)
11:31 / 23.06.2020
9332
Както и да го наречем, това, което наблюдаваме, е едно много сериозно завръщане на коронавируса в България – увеличаване на броя на заразените, смъртни случаи, занемаряване на мерките. Това каза пред БНТ представляващият Световната здравна организация в България доц. Михаил Околийски.

За съжаление в България имаме такава народопсихология, че някой път, след като сме направили нещо много добро, да го поставяме под въпрос. Още не е късно да излезем с немного големи щети от тази ситуация, посочи експертът.

Световната здравна организация има разработени много добри препоръки за това как да се разхлабват мерките – трябва да се разхлабват една след друга и да се следи какъв е ефектът.  По този начин се намира балансът. У нас това, че се премахнаха доста мерки накуп, не помогна да се разбере кое е довело до това, което се наблюдава в момента, заяви той.

Виж коментарите (4)

Още по темата (17214):
22.04.2025 Днес става на 56: Била е секретарка и продавачка на лекарства и коли
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
Още новини от Национални новини:
Български евродепутат натопи Гърция заради новия път
Тежка верижна катастрофа на АМ "Тракия"
Таксите в университетите скачат драстично
Оперният певец Богомил Спиров е загиналият в катастрофата между м...
Жълт код в почти цялата страна!
Арестуваха известен фолк певец


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).