Днес излиза първото класиране на седмокласниците

6988
2

Списъците с имената на приетите на първо класиране в профилираните и професионалните гимназии ще бъдат изнесени днес в училищата центрове. В Пловдив това са основните училища "Райна Княгиня" и "Антим I", Хуманитарната гимназия и СОУ "Свети Софроний Врачански".

Резултатите ще са обявени по профили и специалности, а седмокласниците могат да сверят данните си чрез ЕГН и входящ номер и в сайта на МОМН. Записването на приетите на първия етап, както и подаването на заявление за участие във второ класиране е от 27 до 29 юни в училището, в което ученикът е приет. 

Децата, които не са доволни от езика или специалността, по която са класирани на първия етап, подават заявление за по-нататъшно участие в надпреварата, като мястото им се пази.



Източник: радио "Пловдив"
Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Иво Аръков проговори за онези 400 000 евро: В момента изплащам 4 ...
Радев: Съвсем скоро предстоят важни посещения
Разместване в Топ 6 на градовете у нас по население
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин
Днес е летен Никулден – какви са народните поверия
866 души у нас, 24 400 в Европа: Жегата вече убива по-бързо от пъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).