Диян Стаматов за матурата: Няма как да получат информация отвън, телефоните им са събрани

3971

Не всички зрелостници се явиха на първата матура, която се провежда днес -тази по български език и литература.

В столичното 119 СУ "Акад. Михаил Арнаудов" е трябвало да дойдат 90 ученици, трима не са се явили, а един е закъснял.

"И закъснелият не може да се яви на изпита. Учениците трябваше да са училището 30 минути преди началото на изпита. Транспортната стачка може би създаде недоразумения. В момента, в който се раздаде изпитният вариант, няма как да се явят, няма нищо по-важно за тях в този ден, трябваше да носят служебна бележка за изпита и личната карта", подчерта директорът на 119-о училище Диян Стаматов.

В училището няма проблем с квесторите, извършва се видеонаблюдение в реален режим, има осигурена и медицинска сестра, която да се отзове при нужда.

Възможностите за преписване са нулеви

По време на първите два модула, които са от тестови задачи с отворен и затворен характер, учениците нямат възможност да излязат от стаите. 

"60 минути единственото, което правят, е да пишат. Няма как да получат информация отвън, телефоните им са събрани. Ако съществуват хипотетични възможности - те са в сферата на фантазиите", категоричен беше Стаматов пред Bulgaria ON AIR.

Третият модул от матурата по БЕЛ е писане на есе или интерпретативно съчинение. 

"Зрелостниците са видимо притеснени, с лек умърлушен, сънлив вид дойдоха, за тях е важно да се представят максимално добре", изтъкна директорът.

Стаматов е убеден, че тези, които са учили сериозно през годината, ще постигнат високи резултати. По думите му в учебните планове от първи до 12 клас има заложени достатъчно часове по БЕЛ, за да получат учениците добра подготовка.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Катастрофа с фатален край след маневра за изпреварване край Симит...
Почина доц. Алекси Попов
Икономист: В България спекулантът печели милиони за месеци, а нор...
Времето се обръща: Бури и градушки в средата на седмицата, уикенд...
Експерт: Българските градове още се борят с базови дефицити, дока...
Хотелиер: Част от малките хотели могат да приключат сезона на нул...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).