Директорът на държавната психиатрична болница с гневно писмо до президента

5226

"За психиатричните пациенти не се отделя и 1/10-а от сумата, която се отделя за охрана на политици". Това заяви за "Здравей, България" по Нова тв Цветеслава Гълъбова, директор на държавната психиатрична болница "Св. Иван Рилски".

Тя написа в социалната мрежа гневно писмо до президента Румен Радев, в което го пита защо не се отпускат нужните за лечебното заведение 315 хиляди лева за подобряване енергийната ефективност на сградите.

"За психично болните у нас не се мисли. При нас всичко е втора употреба - линейката ни, служебната кола", изтъкна Гълъбова.

Тя допълни, че предишната зима е била тежка за пациентите, а в най-студените периоди температурите в стаите не са надхвърляли 15 градуса.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: