Даниел Митов: Пускаме глобите за средна скорост съвсем скоро

Процедурата по адаптиране на информационните системи на Министерството на вътрешните работи (МВР) и Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) ще приключи съвсем скоро. Това заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов в рамките на парламентарни контрол, предаде репортер на "Фокус". 

"Експерти работят по синхронизиране на подзаконовата нормативна уредба, за да започне обработката на данни и реализирането на административно-наказателната отговорност за нарушения на средната скорост", каза Митов. 

Припомняме, че по-рано депутатите приеха на първо четене план-сметката на страната за 2026 година.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: