Чудесна новина за всички, които смятат да изберат Гърция

19801
1

Гърция ще пропуска български граждани през границите си без ограничения и карантина от 12.00 ч. на обяд на 15 юни 2020 г. По информация на посолството ни в Атина при влизане в страната гръцките гранични служители ще предоставят по тяхна преценка анкетни карти, в които българските граждани трябва да попълват трите си имена и дестинация на пътуването си. На произволен принцип ще бъдат вземани и проби за коронавирус. Това съобщиха от българското външно министерство.

При положителен резултат ще бъде налагана 14-дневна карантина. В такъв случай препоръчваме на българските граждани да се връщат в България от границата. От 15 юни летищата в Атина и Солун започват да приемат международни полети.

Задължителното тестване за коронавирус на летищата и 14-дневна карантина при положителен резултат остават единствено за граждани, независимо от тяхната националност, които пристигат от райони, рискови от COVID-19, според оценката на Европейската агенция за авиационна безопасност.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен
Трима служители на АПИ са в болница след тежък инцидент
Луиза Григорова: Всеки знае по-добре от теб как да си гледаш дете...
Експерти констатираха множество мазутни топчета на нашето море
Гранични полицаи задържаха дрогиран шофьор без книжка, превозващ ...
Затвориха наша магистрала заради свръхнатоварен трафик!


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).